Zobrazují se příspěvky se štítkemO nás. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemO nás. Zobrazit všechny příspěvky

sobota 29. září 2012

Cecilka zasloužilou matkou = naše první koťata

Tak je to konečně za námi. Poslední týden se Cec po chalupě valila, jak Zeppelin a my pořád, kdy to přijde. Byla už sama, tak utahaná, že Kubištovi už ani neodporovala a nechala se od něj tahat za uši, ocas,... nejčastěji ji Kubišta nasazoval Nelsona, někdy i dvojtýho...

Včera od rána ale bylo jasný, že dnes bude akce. Cec celý den polehávala a pomňukávala, buď u pejsků v pelechu nebo v porodní krabici, kterou jsme ji zrobili u nás ve světnici. Já celý den topil v kachlákách a  kamnech na chodbě, aby nebylo příchozím na svět zima.

Ale Cecilka si dokázala vybrat nejlepší chvilku. V 19:00 při koupání Františka. Role porodní asistentky se zhostila Míša, první kotě (úplně první kotě Cecilky) přišlo na svět naprosto v pohodě. Cec překousala pup. šňůru a chvilku to vypadalo, že se k životu mít nebude, ale po olizování začalo dýchat a po chvilce i mňaučet. No a do toho mi volali Jirka s Lenkou, že už jsou v Brusnici a kde že to tedy bydlíme (sobotní brigáda na zateplování půdy). Do toho Cec rodí, Míša kojí Františka a já naviguji návštěvu k nám...vše se zvládlo a Jirka s Lenkou aspoň viděli, jak přicházejí koťata na svět a zároveň se stali jejich kmotry (ještě aby ne, není to tak dávno, co Cec byla jejich spolubydlícíma).
Cecilka překusuje pup. šňůru...
Nakonec Cecilka během večera porodila 4 krásná, zdravá koťáka, dvě mouraté, jedno skoro celé černé a jedno rezaté.
Černé, mouraté, mouraté a rezaté...

Této barevné kombinaci sice trochu nerozumím, ale o tom, co se tady po vesnici dělo, ví jen Cecilka a anonymní kocouří otec.

Cec a její koťátka (photo by Jiří Soukal)

čtvrtek 27. září 2012

František aka Franz I.

Tak to je on. Našeho srdce šampión.

Míša byla úžasná, por. asistentka mladší snad jak Míša, ale naprostý profík, porod naprosto přirozený.

Narozen: 8. září 2012 v 22:37
Váha: 3925g
Výška: 55cm

František spící...
František spící...
František spící...
František a Kubišta spící...
Pyšní rodiče...



úterý 21. srpna 2012

Naše smečka...Rychlá rota

Míša
 , nejčastěji mamka. Hlavou rodiny je sice Petr, ale mamka je krk, který to hlavou otáčí. Vystihuje vše.

Míša s Františkem

Bíba
 ,  Bíbuška, Bibís, občas debil. Krátkosrstá kolie z Broumovských stěn. Házej míček, házej míček, házej míček,... a ještě na honěnou. To ho baví úplně nejvíc, to se u toho přímo směje
Bíba

Judy Von Four
 , Judy, Judynka, Jude, někdy kráva. Kříženec welššpingeršpaněla z pod Ostaše. Srnky, zajíčky, kachny,... ještě drbej mě. Fena dvou tváří, venku divoká lovkyně , doma neskutečný mazel.
Judynka

Cecilka
 , Cecí, Cec, Cecka. Miláček rodiny, až ve svých 4 letech poprvé viděla co je to tráva a život venku vůbec. Po týdnu už domů nosila myšky. Momentálně budoucí matka koťátek, otec neznámý, nejspíše nějaký místní kocouří gigolo.

Cecilka

Kubikula
 , Kubišta, Kubí, stane se, že i hajzle. Kubišta, to je ztělesnění pekla. Vypadá jak netopír. Zatím nejmladší člen smečky

Kubikula
 Petr
 , nejčastěji taťka. Ten, co to má tady u nás dát všechno do cajku. V něčem poeta, v něčem popleta. 
Já a Judy

Tak to jsme my, základní smečka, kterou v září rozšíří František.

František
, pokračovatel rodu, zatím strašně hodné miminko. Je nevrlý, jen když má hlad. To má po své mamince :) Jinak vášnivý houbař, ani o tom neví.
Tak to jsem já. František aka Franz I.